Oferta wydawnicza - Książki
Tytuł: Chwała weterynarii
Rodzaj książki: 
Opublikowane
Rok wydania: 
2012
Autor: 
Witold Wnukowski
Opis: 

Absolwent Technikum Weterynaryjnego w Chojnowie, a następnie Wyższej Szkoły Rolniczej, Wydziału Weterynarii we Wrocławiu.  
Pracę zawodową rozpoczął w 1968 roku w Lecznicy dla Zwierząt w Iłowej w powiecie Żagań, gdzie pracował do 1971 roku. Następnie, w latach 1971-1978 pracował w Lecznicy dla Zwierząt w Przemkowie, w powiecie Głogów. W roku 1978 ponownie objął kierownictwo Lecznicy dla Zwierząt w Iłowej, a od czasu prywatyzacji Państwowych Zakładów Leczniczych dla Zwierząt, to jest od roku 1990 prowadzi prywatny Gabinet Weterynaryjny w Iłowej i Żaganiu.
Literacko zadebiutował w renomowanym ogólnopolskim miesięczniku „Łowiec Polski” opowiadaniami: Proszone kaczki, Bezkrwawe łowy, Przy otwartej kurtynie. Był nagradzany i wyróżniany w corocznych konkursach literackich „Łowcy Polskiego” m.in. „Orderem Świętego Huberta”.
Jest autorem książek: „Z wędka i strzelbą” (2005 r.) oraz „Przy otwartej kurtynie - opowiadania łowieckie” (2010 r.).
Od wielu lat mieszka w Żaganiu w województwie lubuskim.
W książce „Chwała weterynarii” w zgrabny i niekonwencjonalny sposób oraz często z przymrużeniem oka opisuje pracę i problemy tzw. „terenowej” służby weterynaryjnej w czasach PRL-u, a także na początku zmian ustrojowych Polski.