Oferta wydawnicza - Książki
Tytuł: Uroki Bukowiny. ALBUM.
Rodzaj książki: 
Opublikowane
Rok wydania: 
2013
Autor: 
Artur Grzybowski, Wojciech Krysiński
Opis: 

Po sześciu latach „udało się” szczęśliwie doprowadzić do pojawienia się tego albumu na rynku. Jest on wynikiem różnorakiego spojrzenia na Bukowinę narzędziami do zatrzymywania obrazów, wrażeń i emocji. Autorzy zdjęć, a wśród nich redaktor albumu poświecili wiele lat na dokumentowanie ludzi, zabytków, krajobrazów. Spośród ponad 12 000 zdjęć wybrali niewiele, ale tylko te, które ich zdaniem ukazują Bukowinę prawdziwą, choć nie oznacza to doskonalą, bowiem urok miejsc i zamieszkujących je ludzi ukazuje nam się na zdjęciach w sposób jak najbardziej naturalny.

W pierwotnym zamyśle album miał być ilustracją do poprzednich tomów przewodnika, niestety na skutek kłopotów w pozyskaniu sponsorów, przewodnik zostanie przeniesiony na strony internetowe, gdzie jego wersje „papierowe” będą dostępne do ściągnięcia, a Internetowe, ilustrowane wersje do zapoznania się na stronach www.bukowina.ro. Tu należy jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo strona jeszcze jest w budowie, choć mamy nadzieję, że przed sezonem turystycznym już ruszy...

Teraz album, mam nadzieję, stanie się fotograficzną wizytówką Bukowiny. Zamieszczono w nim zdjęcia z ostatnich 10 lat, więc Jak już dotrzecie, kochani na Bukowinę, to nam wybaczcie, bo jak zaznaczono w przedmowie do przewodnika, te ziemie nie zostały jeszcze skończone, podlegają ciągłym zmianom, zarówno szybkim. Jak i wolnym, bo „[…] słowo tworzenia ma tu jeszcze swoją moc [...]. Pozostaje więc dotknąć go zmysłami, zapatrzeć się na zdjęcia, uruchomić wyobraźnię, by potem, już na miejscu, znaleźć różnice. A czy zmiany poszły w kierunku, który sobie wyobraziliście... Oceńcie sami.

Autorzy bowiem dołożyli wszelkich starań by zatrzymać w kadrze czas. Ten sam czas, który okazał się tak łaskawy dla malowanych monastyrów, taki troskliwy dla panujących obyczajów, taki troskliwy dla krajobrazów i taki beztroski dla różnych „poprawiaczy” historii.

(fragment wstępu)