Oferta wydawnicza - Książki
Tytuł: "Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej. Jubileusz 65-lecia. 1949-2014".
Rodzaj książki: 
Opublikowane
Rok wydania: 
2014
Autor: 
Mirosław Delost (Red.), Irena Kniaziuk, Adriana Leszczyńska, Violetta Szary
Opis: 
Szanowni Państwo!

„Witajcie mili i kochani
Cieszę się, że znów się spotykamy w Iłowej
Z tego też wynika,
że nie tylko łączy Was przyjaźń i zgranie,
Ale i do szkoły szacunek i przywiązanie.”
 

Te słowa pochodzące z wiersza Zofii Wierzbickiej wieloletniej nauczycielki naszej szkoły w pełni oddają i moje uczucia. Spotykamy się dziś z okazji 65-lecia naszej szkoły. To piękny Jubileusz i jednocześnie okazja do niezwykłych spotkań.
Znaleźliśmy się tu dzisiaj, żeby wrócić do lat, które już minęły, ale na pewno są obecne w Państwa wspomnieniach. Dziś z perspektywy lat inaczej patrzycie na szkolne przeżycia, wspominacie kolegów i koleżanki, przywołujecie w pamięci swoich nauczycieli. Choć przez minione 65 lat szkoła podlegała różnym zmianom, to nadal w pałacowych murach panuje niepowtarzalna atmosfera. Spacerując po parku, zaglądając do klas czy przeglądając naszą jubileuszową publikację będziecie mieli Państwo okazję cofnąć się w czasie do szkolnych czasów, by znów poczuć się beztrosko jak za dawnych lat…
Jubileusz 65-lecia to szczególne święto całej szkolnej społeczności, bowiem każdy uczeń, każdy nauczyciel i każdy pracownik odcisnął tu swój ślad. To ich pracy i wysiłkowi szkoła zawdzięcza swój wizerunek. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nie szczędząc swego czasu i trudu, dbają o rozwój szkoły.
Jest mi niezwykle miło gościć Państwa w murach naszej szkoły i mam nadzieję, że spędzony tu dziś czas pozostanie miłym wspomnieniem.
Z okazji Jubileuszu 65-lecia składam wszystkim życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.


Violetta Szary
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w Iłowej